فعالیت وبسایت اسمارت فب بزودی آغاز خواهد شد.
شما به اینترنت متصل نیستید.

مقوا کارتن Cardboard

مقوا متریالی سبک و سفت می باشد. در اصل همان کاغذ معمولی است که در اثر فشار و چسب به مقوا تبدیل می شود. مقوا حاوی الیافی سلولزیست که طیف گسترده ای از کاربردها رو شامل می شود. از جمله ویژگی های آن ، می توان به ارزان بودن و انعطاف پذیر بودن آن اشاره کرد به طوری که به راحتی تا می شود. به دلیل بافت نرم ، با برش لیزری راحت برش می خورد و برش آن بسیار تمیز و صاف است. مقوا دارای تولید آسان و اقتصادی است و حمل و نقل آن آسان است. مهمترین نقص فنی مقوا این است که مقاومت بسیار کمی در مقابل آتش و رطوبت دارد.
زیبایی و کیفیت ظاهری
جزئیات هنگام تولید
دوام
قیمت نسبی
انعطاف پذیری
استحکام

مقوا کارتن Cardboard :

مقوا کارتن Cardboard ورق های نسبتا ضخیمی از جنس کاغذ هستند که عموما مقاومت بیشتری نسبت به سایر مقواها دارند از این رو برای بسته بندی انواع کالا استفاده می شوند. این مقواها دارای ضخامت های متنوع برای انواع بسته بندی ها می باشند. بسته به وزن کالای مورد نظر کارتون می تواند یک لایه ، سه لایه و پنج لایه باشد. مقوا کارتون با دستگاه برش لیزری به راحتی برش و حکاکی می شود و برای بسته بندی کالاها مورد استفاده قرار می گیرد.

برش لیزر مقوا کارتن Cardboard :

با حکاکی و برش لیزری کاغذ و مقوا می‌توان محصولات بسیار متنوع ، زیبا و کاربردی در صنایع مختلف تولید کرد. کاغذ و مقوا از متریال هایی است که برش آن‌ها به نسبت متریال های دارای جنس سخت‌تر آسان‌تر است اما دقت و ظرافت بسیار زیادی برای برش آن‌ها و خلق محصولات زیبا و با کیفیت نیاز است.

برش کاغذ و مقوا به وسیله روش‌های دستی و سنتی نظیر برش به‌ وسیله‌ی قیچی ، قالب‌های فلزی و یا تیغ امکان‌پذیر است اما علاوه‌بر زمان و هزینه بسیار زیادی که برای برش این متریال صرف می‌شود پیاده کردن طرح های پیچیده و ظریف کاری بسیار دشوار خواهد بود ، درنتیجه برش و حکاکی با کیفیت کافی و بی‌نقص اجرا نمی‌شود. تولید وسایل به وسیله دستگاه‌ های برش لیزری اجرای انواع برش های متنوع با ظرافت بالا همراه با تولید کمترین ضایعات در ضخامت‌ های مختلف را به بهترین شکل ممکن آن امکان‌پذیر کرده‌ است.

کاربرد برش لیزر مقوا کارتن Cardboard :

 • ماکت سازی معماری ، دانشجویی و ماکت تبلیغاتی ، صنعتی و... جهت معرفی ، نمایش ظاهری ، شرح عملکرد و نکات فنی مرتبط با آن ها و انتقال ایده طراحی به بیننده و درک حجمی و فضایی بیشتر انجام می‌گیرد. ماکت سازی را می توان در مراحل قبل از شروع یا همزمان یا پس از اتمام پروژه انجام داد. برای اینکه ماکت سازی از کیفیت بهتری برخوردار باشد لازم است تا از برش لیزر مقوا و ابزار برش با کیفیت بالا ، متریال مناسب ، چسب و اتصالات مناسب برای ساخت آن استفاده شود.
 • برش لیزر کاغذ و مقوا برای تزیینات و دکوراسیون داخلی ساختمان ، ساخت شلف و طبقه
 • ساخت جعبه های تزیینی ، بسته بندی کاغذی و مقوایی و حکاکی طرح و نوشته روی جعبه های هدایا
 • ساخت محصولات کاغذی و مقوایی در ابعاد بزرگ
 • ساخت محصولات کاغذی و تزئینی با طرح های ظریف و پیچیده
 • ساخت مارک روی سر برگ های تبلیغاتی
 • ساخت کارت دعوت عروسی و کارت تبریک
 • ساخت لوح تقدیرهای مقوایی و کاغذی
 • ساخت سررسید، منوی رستوران‌ها و ...
 • ساخت کاردستی
ساخت محصولات تزئینی با مقوا کارتن Cardboard
ساخت محصولات تزئینی با مقوا کارتن Cardboard
باکس های مقوایی ساخته شده با مقوا کارتن Cardboard
باکس های مقوایی ساخته شده با مقوا کارتن Cardboard
ساخت ماکت های تبلیغاتی با مقوا کارتن Cardboard
ساخت ماکت های تبلیغاتی با مقوا کارتن Cardboard
لوستر ساخته شده با مقوا کارتن Cardboard
لوستر ساخته شده با مقوا کارتن Cardboard

نحوه کارکرد دستگاه برش لیزر برای مقوا کارتن Cardboard :

به‌ طور کلی عملکرد لیزر در دستگاه‌ های برش به گونه‌ای است که اشعه طراحی‌ شده در آن با ایجاد فشار ، دما و حرارت بسیار بالا موجب ذوب کردن ، بخار کردن و سوزاندن نقاط موردنظر در متریال های گوناگون می‌شود. در برش مقوا نیز اشعه لیزر با همین فرآیند و سوزاندن مقوا موجب اجرای انواع طرح‌های ظریف و پیچیده بر روی کاغذ می‌شود. عملکرد دستگاه لیزر برش مقوا تا حدودی مانند نسخه کوچک تر برخی از تجهیزات برش لیزر در صنعت است. لیزر ، پرتو نور کوچک و پرقدرت است که با گرم کردن مقوا ، آن را برش می دهد.

مزایای برش لیزر مقوا کارتن Cardboard :

 • اجرای حکاکی و برش انواع کاغذ و مقوا در ضخامت‌های متفاوت با سرعت و دقت بالا
 • حفظ کیفیت محصول به‌ دنبال برش انواع کاغذ و مقوا بدون ایجاد دوده ، سوختگی و پارگی
 • هزینه پایین و مقرون‌ به‌ صرفه‌ تعمیر و نگهداری دستگاه‌های برش لیزری غیر فلزات
 • مصرف کم و تولید ضایعات کم مقوا
 • انواع حکاکی و برش بدون اشتباه و خطا
 • امکان افزایش تولیدات به‌صورت انبوه و امکان سفارش گیری در تعداد بالا
 • توانایی اجرای برش انواع طرح‌ های پیچیده و ظریف

انتخاب دقیق سرعت و توان برش به علت نازک بودن و اشتعال پذیری مقوا کارتن Cardboard ، امری مهم و ضروری است.

برای تغییر رنگ از تیره به روشن جهت حکاکی بر روی کاغذهای رنگی باید خروجی توان بسیار کم باشد و بالعکس جهت ایجاد حکاکی تیره خروجی توان را خیلی بالا تنظیم کنید.

سوالات متداول

مقوا کارتن Cardboard چیست ؟
چگونه مقوا را با لیزر بدون سوزاندن لبه ها برش می دهند؟