فعالیت وبسایت اسمارت فب بزودی آغاز خواهد شد.
شما به اینترنت متصل نیستید.

فوم پفکی EVA Foam

فوم پفکی (EVA) کوپلیمر اتیلن و وینیل استات است و به عنوان جایگزنی مناسب برای لاستیک طبیعی، وینیل، نئوپرن، فوم های پلی اورتان، پی وی سی، کامپوزیت های چوب، نمد، فایبرگلاس و پشم معدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. فوم پفکی (EVA) به طور ذاتی براق و شفاف می‌باشد. به علاوه، ویژگی هایی از جمله پایداری در دماهای پایین،مقاومت در برابر نور UV و ضد آب بودن، فوم پفکی را به یک ماده بسیار کاربردی تبدیل کرده است.
زیبایی و کیفیت ظاهری
جزئیات هنگام تولید
دوام
قیمت نسبی
انعطاف پذیری
استحکام

ویژگی ها

فوم پفکی که به نام فوم EVA نیز شناخته می شود از اتیلن وینیل استات تولید می شود و ترکیبی از 2 نوع اتیلن و وینی استات می‌باشد. نسبت بین این دو جزء تعیین کننده نرمی و خاصیت ارتجاعی فوم EVA است.از ویژگی های فوم پفکی (EVA Foam) می‌توان به موارد زیر نیز اشاره نمود:

 • جاذب ارتعاشات و ضربه
 • مقاوم در برابر آب، هوا، مواد شیمیایی و روغن
 • عایق حرارتی
 • خاصیت آکوستیک
 • انعطاف پذیریمناسب، خاصیت شناوری و جذب کم آب

کاربرد های فوم پفکی (EVA Foam)

فوم پفکی ساختار سلولی یکنواختی دارد که به آن اجازه می دهد تا مانند سایر ترموپلاستیک ها مورد استفاده قرار گیرد. همچنین فوم پفکی پس از فشرده سازی سریعا به حالت اولیه خود با همان مقاومت و انعطاف پذیری باز می‌گردد.

فوم پفکی کاربرد های بی شماری دارد که بسیاری از آن ها بسیار عادی تلقی می‌شوند. فوم پفکی را می‌توان در صنایع مختلف از جمله لوازم خانگی، خودروسازی، ساختمان سازی، دریایی، الکترونیک، بهداشتی، بسته بندی، ورزشی، سرگرمی ​​و کفش یافت. برای مثال:

 • از فوم پفکی به طور گسترده در صنایع الکترونیک به جای لاستیک و وینیل استفاده می‌شود
 • امولسیون های فوم پفکی (EVA) به چسب هایی تبدیل می شوند که در بسته بندی، صحافی کتاب، چسباندن فیلم های پلاستیکی، سطوح فلزی و کاغذهای پوشش داده شده استفاده می شوند
 • EVA با افزودنی های موم و رزین برای ساخت چسب های حرارتی استفاده می‌شود
 • از فوم پفکی به عنوان پد یوگا نیز استفاده می‌شود
کاربرد فوم پفکی برش خورده توسط لیزر در صنایع بسته بندی
کاربرد فوم پفکی برش خورده توسط لیزر در صنایع بسته بندی

کاربرد های فوم پفکی در صنایع ورزشی (EVA Foam)

 • زین دوچرخه
 • پد هاکی
 • دستکش‌ها و کلاه‌های بوکس
 • میله‌ها و قرقره‌های ماهیگیری

فوم پفکی در کفش های ورزشی برای جذب ضربه استفاده می شود و یک ماده محبوب برای دمپایی و صندل است زیرا به اندازه پا شکل می گیرد، وزن سبکی دارد، بو را در خود نگه نمی دارد و پوشش های براقی را ارائه می دهد. در مقایسه با لاستیک طبیعی، EVA یک ماده بسیار مقرون به صرفه است. برای خرید فوم پفکی برروی لینک کلیک کنید.

کاربرد فوم پفکی به عنوان ضربه گیر در صندل ها
کاربرد فوم پفکی به عنوان ضربه گیر در صندل ها
کاربرد فوم پفکی به عنوان ضربه گیر در کفش ها
کاربرد فوم پفکی به عنوان ضربه گیر در کفش ها
مت یوگا از جنس فوم پفکی
مت یوگا از جنس فوم پفکی

برش لیزر فوم پفکی (EVA Foam)

برش لیزر یک روش بسیار مناسب و دقیق برای حکاکی و برش مواد می‌باشد. به طور معمول، یک دستگاه برش لیزری ساده می تواند مواد سبک و کم استحکام مانند کاغذ، مقوا و فوم و غیره را به راحتی برش دهد و در نتیجه نیاز مشتریان را برطرف کند. برای استفاده از خدمات برش لیزر فوم پفکی بر روی لینک کلیک کنید.

مزایای برش لیزر فوم پفکی (EVA Foam)

یکی از مزایای اصلی استفاده از برش لیزر قابلیت ایجاد طرح های متنوع و الگوهای پیچیده می‌باشد. با استفاده از برش لیزر فوم پفکی می‌توان اشکال پیچیده دارای جزئیات فراوان را به طور دقیق برش داد. همچنین می‌توان حکاکی های متنوعی روی فوم پفکی ایجاد کرد. علاوه بر این ها، برش لیزر فوم پفکی، در مقایسه با فرآیند های سنتی یک روش بسیار سریع تر می‌باشد

حکاکی با لیزر برروی فوم پفکی
حکاکی با لیزر برروی فوم پفکی

جمع بندی

در این مقاله مزایا و کاربرد های فوم پفکی در صنایع مختلف مورد بررسی قرار گرفت. همچنین در رابطه با برش لیزر فوم پفکی توضیحات لازم داده شد تا مشتریان بتوانند نیاز های خود را برطرف کنند.

سوالات متداول

فوم پفکی چیست؟
کاربرد های فوم پفکی چیست ؟
چرا برش لیزر فوم پفکی مناسب است ؟
لاستیک vs فوم پفکی